slajdshow_01 slajdshow_02 slajdshow_03 slajdshow_04 slajdshow_05 slajdshow_06 slajdshow_07

Gruzja 2017 cz. 11

2017 gruzja cz11...Okazuje się że jest ona Polką z Kraśnika ! Która od kilkudziesięciu lat mieszka z mężem Gruzinem i dziećmi w tym pieknym zakątku Gruzji.
Mamy pokoik z łazienką i śniadaniem w niewielkiej cenie. Jako,że noc jest ciepła zasiadamy na podwórku przy małym co nieco rozkoszując się okolicą i atmosferą. Ciut przed północą przybywają następni goście. I tu kolejne zaskoczenie. Dwie kobiety z córkami, mieszkanki szczecińskiego Pogodna !


Czytaj więcej...

Majówka 2018, relacja Abo

2018-04-28-111445 balkany majowka_dsc7843 Relacja z majówkowego wyjazdu kolegi Abo w malownicze bałkańskie 'okoliczności przyrody.Czytaj więcej...

Gruzja 2017 cz. 9-10

2017 gruzja cz9-10

...Po drodze trochę błądzę. Daje o sobie znać słabe oznakowanie dróg. Tym bardziej, że cel naszej podróży nie jest jakimś wybitnym sławnym miejscem w Gruzji, ale nie poddajemy się i co jakiś czas pytając o drogę tubylców lokalesów obieramy wreszcie odpowiedni kierunek i wjeżdżamy na 172-kę.
Przejechałem wiele dróg w Gruzji, asfalty, szutry czasami płyty lub z rzadka bruk, ale takiej drogi jaką jechaliśmy to nie widziałem...


 

Czytaj więcej...

Gruzja 2017 cz. 8

2017 gruzja cz8Jazda po stolicy Gruzji nie należy do najłatwiejszych. Słabe oznakowanie, duży ruch oraz niesubordynacja gruzińskich kierowców powoduje, że prowadzenie auta dostarcza "mnóstwa doznań" 
Wyjeżdżając z Tbilisi w kierunku Tuszetii przejeżdżamy w pobliżu chyba największej giełdy samochodowej w Gruzji. Przez parę kilometrów ciągną się place z używanymi samochodami z całej Europy i częsci Azji...

Czytaj więcej...

Gruzja 2017 cz. 7

2017 gruzja cz6...Wychodzimy z naszej kwatery wczesnym wieczorem tak około 19. Temperatura mniej więcej 35 stopni. "Komfort termiczny zapewniony" ;-)
Trochę zakręceni idziemy przez kolorowy tłum który nas otacza. Tbilisi to prawdziwy tygiel kultur, kolorów skóry, języków,ubiorów i dźwięków.
Mieszanka europejczyków z arabami i azjatami. Widzę fajne dziewczyny dość skąpo ubrane [35 stopni] a obok piękne muzułmanki w swoich różnobarwnych abajach. Mijamy również kobiety w pełnych burkach, tylko z siatką na oczy...

Czytaj więcej...

Gruzja 2017 cz. 6

2017 gruzja cz6

...Jako, że śpimy na wysokości ok. 1800 m npm czyli wyżej niż nasza Śnieżka, wieczór jest dość chłodny. Dziecko już śpi w namiocie a my [czyli Agniecha i ja] możemy się delektować widokami rozgwieżdżonego nieba. Ostatni raz tyle gwiazd widzieliśmy w górach Pirin koło Melnika w Bułgarii.
Noc mija dość szybko i po wspaniałym śniadaniu nadszedł czas na mały przegląd naszego Patrola...
Czytaj więcej...