slajdshow_01 slajdshow_02 slajdshow_03 slajdshow_04 slajdshow_05 slajdshow_06 slajdshow_07

Poszukiwanie wiosny w Połczynie

Zima ma się powoli ku końcowi i wiosna nieśmiało zagląda na pola.
Czyli jest to najlepszy czas na organizacje kolejnego już cyklicznego spotkania z naszymi nieletnimi przyjaciółmi z Ośrodka Opiekunczo-Wychowawczego "Dzieciowisko" ze Świdwina.
Na miejsce zbiórki obraliśmy piękne tereny Szwajcarii Połczyńskiej. W role przewodników wcielili się pracownicy Nadleśnictwa Połczyn.
Przybyła około trzydziestka dzieci i młodzieży bardzo szybko i sprawnie rozlokowała się po naszych samochodach. I krótko po 10 rano w sobotę ruszyliśmy na poszukiwanie wiosny na okolicznych polach. Wiedzeni przez Straż Leśną odwiedziliśmy ciekawe zakątki okolic Połczyna Zdroju.
Co parę kilometrów zatrzymywaliśmy się aby nasi przewodnicy opowiedzieli dzieciom o tym co ciekawego można zauważyć w przedwiosennym lesie.
"Gwoździem programu" była wizyta na wieży obserwacyjnej. Najnowszej na terenie Nadleśnictwa.
Na koniec naszej "wyprawy"dojechaliśmy do wiaty gdzie czekał na nas pyszny bigos i oczywiście ognisko. Nie obyło się również bez pieczenia kiełbasek.
Te parę godzin w towarzystwie naszych małych podróżników minęło "jak z bicza trzasł" i nadszedł czas pożegnania. Wcześniej jeszcze małe podarunki od Nadleśnictwa i na koniec chóralne "DZIEKUJEMYYYY" ;-) I znów do zobaczenia za parę miesięcy.
Chciałbym bardzo podziękować Nadleśniczemu Nadleśnictwa Połczyn za umożliwienie tej "wyprawy" oraz za przewodnictwo po magicznych zakątkach swojego Nadleśnictwa.

Dziękuję również kolegom z naszego Stowarzyszenia za tak tłumne stawienie się do pomocy w tym szczytnym celu. Szacunek Panowie.

Piotrek Machowski