slajdshow_01 slajdshow_02 slajdshow_03 slajdshow_04 slajdshow_05 slajdshow_06 slajdshow_07

Akcja "Jabłko"

Jak co roku Stowarzyszenie Aktywnej Turystyki 4x4 Szczecin spotyka się razem na imprezie integracyjnej. Spotkania nasze odbywają się w różnych regionach naszego województwa. W tym roku nasz "meeting" odbył się w pięknych okolicach pojezierza drawskiego. Spotkanie miało charakter rodzinnej biesiady połączonej z turystyczno-krajobrazowym przejazdem wg roadbooka po 60 kilometrowej pętli.

Od wielu lat naszym spotkaniom towarzyszą działania związane z ochroną przyrody oraz akcjami proekologicznymi.

Także i w tym roku zgodnie z tradycją pomogliśmy trochę środowisku naturalnemu, a dokładniej - wzięliśmy udział w akcji "Jabłko". Akcja owa ma na celu z jednej strony wspomożenie lokalnych sadowników którzy ucierpieli poprzez embargo Rosji na nasze jabłka, a z drugiej dostarczenie tychże owoców zwierzynie leśnej, aby nie wychodziła na okoliczne pola w poszukiwaniu jedzenia i nie powodowała szkód w zasiewach.

Załadowaliśmy do naszych aut ponad 2 tony worków z owocami i pod opieką pracowników Nadleśnictwa rozwieźliśmy "witaminy" w wyznaczone miejsca.

Sarny, jelenie, muflony, dziki i inne zwierzęta przyjęły ten prezent z wdzięcznością nie do opisania ;-))))). O akcji można przeczytać również w portalu połczynzdroj24.pl.

Piotrek Machowski