slajdshow_01 slajdshow_02 slajdshow_03 slajdshow_04 slajdshow_05 slajdshow_06 slajdshow_07

Dzień Dziecka 2014

 

031 tn

Mamy w stowarzyszeniu taką tradycję, że z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka spotykamy się w okolicach pierwszego czerwca w "gościnnych progach" Marzeny i Darka w Chwarstnicy. Tak też stało się i w tym roku. Na obchody Dnia Dziecka pojawiliśmy się już w sobotę 31 maja.
Mało kto wie, że Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony przez ONZ w 1954 roku i obchodzony jest w różnych krajach nie koniecznie pierwszego czerwca. W krajach postkomunistycznych to święto przypada w pierwszy dzień czerwca.
To tyle o historii.
Tegoroczne spotkanie dzieci na "Darkowym Polu" obfitowało w moc atrakcji oraz niespodzianek dla naszych najmilszych. Wyliczając je możemy zacząć od: przejścia po rozciągniętej między samochodami taśmie, skoki w workach, "pole minowe" czyli zabawa wykrywaczem metalu, strzelanie do celu z broni pneumatycznej krótkiej oraz długiej, mecz siatkówki, mecz piłki nożnej, przeciąganie liny, konkurs malarski oraz ujeżdżanie quadów. Dla każdego znalazło się coś miłego. Do rywalizacji zachęcała dzieci przez megafon nasza niezastąpiona animatorka zabaw Magda. Oczywiście wszyscy rodzice głośno dopingowali swoje pociechy, co dodawało animuszu nieletnim.
W obchodach tegorocznego Dnia Dziecka wzięła udział bez mała dwudziestka dzieci. Od najmłodszej paromiesięcznej Natalii do najstarszych, nastoletnich panien oraz młodzieńców. Po skończonych konkurencjach dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz dziewczyny piłki do siatkówki, a chłopcy piłki do "nogi". W pasjonującej rozgrywce strzeleckiej nagrodami były kostki Rubika.
Podsumowując, impreza udała się zwyczajowo nad wyraz dobrze. Lekarz nie musiał interweniować, służby prządkowo-mundurowe również ;-))). Wszystkim konkurencjom towarzyszyła zdrowa rywalizacja oraz wzorowa współpraca w drużynach.
Dodatkową atrakcją dla dzieci było oczywiście ognisko do późnych godzin [wiadomo, Dzień Dziecka ] oraz noc spędzona w namiocie.

 

Takie spotkania pokazują jak jesteśmy wesołą i zgraną grupą ludzi oraz, że przy odrobinie chęci można zrobić coś fajnego dla innych.

 Piotrek Machowski

Fotorelacja - zdjęcia Prezesa

Fotorelacja - zdjęcia Darka Z.